Çocuklar İçin IQ Testi

Herkes çocuğunun ne kadar akıllı olduğunu bilmek istiyor. Fakat bir çocuğun zekasını tam olarak nasıl ölçebiliriz? Bilimsel IQ testimiz bunun için dünya genelinde kabul görmüş bir standarttır. Çocuğunuzun IQ seviyesini öğrenmenin en iyi yolu, çevrimiçi zeka testimize girmesidir!

Çocuklar İçin IQ Testi

Özel IQ testimiz sadece 6 ila 16 yaş arası çocuklar için uygundur. Tüm sorular, çocukların farklılıkları ve benzerlikleri tanıma, matematiksel ilerlemeleri belirleme ve niceliklerle mekansal ilişkilerle başa çıkma yeteneklerini test etmek için uzmanlar tarafından özel olarak tasarlanmış sözel olmayan sorulardan oluşmaktadır.

Çocuklara Özel Online Zeka Testi

Araştırmalar yüksek IQ skoruna sahip çocukların genellikle okul hayatlarında başarılı olmadığını göstermiştir. Bunun ana nedeni, eğitim sistemimizin çocuklarımıza özelleştirilmiş öğrenme deneyimi sunmamasıdır. Nitekim aşırı kalabalık sınıflar, ilgisiz öğretmenler ve yetersiz eğitim dökümanları, çocuklar arasında IQ düşüşünün kilit nedenlerinden biridir. Böyle bir durumda, ebeveynlerin çocuklarının yeteneklerini bilmeleri ve kapasitelerinden yararlanmalarına yardımcı olma sorumluluğu çok önemlidir. Web sitesimiz ebeveynlerin bu özel ihtiyaçlarını karşılaması için hazırlanmıştır. iqsertifikasi.com çocuklar için bilimsel olarak kanıtlanmış en doğru ve profesyonel IQ testini sunmaktadır.

Alfred Binet

"Zekanın sabit olduğunu ve geliştirilemeyeceğini iddia edenler var. Bu zalimce kötümserliği protesto etmeliyiz ve tepkimizi ortaya koymalıyız."

Alfred BinetPsikolog (1857 - 1911)

Çocuğunuzun IQ'su Nasıl Geliştirilir?

Mutlu çocuklar ve etkili ebeveynlik gibi alanlarda önemli miktarda bilimsel araştırmalar yapılmıştır. Fakat çocukları daha akıllı yapan parametrelerin belirlenmesi konusunda daha az çalışma vardır. Çocuklarınızın IQ skorlarını yükseltebilir misiniz? Çocuğunuzun zekasının gelişimine nasıl yardımcı olabilirsiniz?

Kitap Okuma

Çocuklarınıza kitap okumak yerine, onlarla beraber kitap okuyun. Kümülatif öğrenme, IQ gelişiminin yanında aynı zamanda kendine güven, birlikte hareket etme becerisi kazanma gibi yararlar da sağlar.

Öz Disiplin

Çocuğun kişisel disiplini hayatta başarılı olması için en önemli bir faktörlerden bir tanesi. Onlarca bilimsel çalışma çocuğun iradesinin sağlamlığının bireysel başarı için en önemli kilit taş alışkanlığı olduğunu göstermektedir.

Egzersiz

Sağlıklı olmak, çocukların öğrenme yeteneğini arttırır. İyi bir egzersizden sonra, çocuklar %30 daha hızlı yeni kelimeler öğrenirler. Beynin gelişmesi için kan pompalanmasına ihtiyaç vardır, egzersizler bu kanı sağlar.

Müzik Eğitimi

Müziksel faaliyet içerisindeki çocuklar, IQ gelişiminde daha büyük başarılar sergiliyorlar. Müzikle ilginen ve enstrüman çalan çocuklar eğitim hayatalarında faha başarılılı oluyorlar.

Kaliteli Uyku

Araştırmalar, bir saatlik uyku kaybının altıncı sınıf öğrencisi beynini dördüncü sınıf öğrencisinin beynine dönüştürdüğünü gösteriyor. İki yıllık bilişsel gelişim kaybı. Çocuklarınızın rahat bir uyku ortamına sahip olduklarından emin olun.

Çevre Etkeni

İyi bir mahallede yaşamak, kaliteli okullarda eğitim almak ve kaliteli insanlarla arkadaşlık yapmak büyük farklar yaratabiliyor. Okulda daha iyi notlar almanın en iyi yolu, akıllı çocuklarla arkadaş olmaktır.

Çocuğunuz Özel Yetenekli Olabilir! Farkında mısınız?

Çocuklara özel iq testimiz dünyanın en popüler bilişsel değerlendirme testlerinden olan Culture Fair IQ Testi sertifikalı uzman psikologlar tarafından hazırlanmıştır.

Çocuklar neden IQ sınavına girmeli?

Çocuğunuz yaşıtlarından daha yetenekli ama öğrenmede zorluk mu çekiyor? Çocuğunuzun ilgi alanları yaşıtlarından daha mı farklı? Süper zekalı çocuklar öğrenmenin bazı yönlerinde güçlük çekiyor olabilir ancak sorun gibi görünen bu durumda, çocuğunuzun bilişsel becerileri gizlenmiş olabilir.

IQ testimiz, çocukların yeteneklerinin kesin bir kişiselleştirilmiş ölçümünü sağlar. Bu sayede, ebeveynler çocuklarının zeka ve başarı potansiyellerini en üst düzeye çıkarmak veya engelli çocuklarını desteklemek için doğru adımları atmak için en uygun gelişim yolunu bulabilirler. En iyi etki ve çözüm için IQ testlerinin erken yaşlardan itibaren yaptırılması şiddetle tavsiye edilir.

Çocuklar için zeka testi nasıl çalışır?

Özel geliştirdiğimiz iq testimizde, yeni problemleri analiz etme yeteneğini, bu problemlerin temelini oluşturan kalıpları ve ilişkileri tanımlayan akışkan akıl yürütme algoritmasını kullanıyoruz. Bu, olayların analizi, matematiksel ve teknik problem çözme için gereklidir. Bu nedenle, çocuğunuzun akademik performansını öngörmede önemli ölçüde yardımcı olacaktır.

1

Çocuklar için IQ testi 30 soru içerir ve 45 dakika sonra otomatik olarak puanlanır.

2

Çocuğunuz bir soruya iki mantıksal cevap bulursa, en basit cevabı seçmelidir.

3

Yanlış cevaplar sonucunu etkilemez, bu yüzden tüm soruları cevaplamaya çalışmalıdır.

"Üç evladım var: 7 yaşında bir kız, 13 yaşında bir erkek ve 15 yaşında bir kız. Hepsinin yaş ortalamasının üzerinde IQ puanı var. Şimdi bir anne olarak, özel öğrenme ihtiyaçlarını nasıl karşılayacağını biliyorum."

Pelin Atacan
Pelin Atacan
Türkiye

"12 yaşındaki kızımın okulda ciddi problemleri vardı. Öğretmenleri 8 yaşından beri ilgisizliğinden şikayet ediyorlardı. Öğrenme güçlüğünden şüphelediğim için iq testini yaptırdım. Sonuçlar, çok yüksek bir IQ'ya sahip olduğunu ve onun durumuna özel bir öğrenme ortamına ihtiyacı olduğunu kanıtladı."

Bryan Dixon
Bryan Dixon
İngiltere

"11 ve 14 yaşındaki çocuklarımı bu sınava soktum. Sadece 30 dakika sürdü ve sonuçlara ve iq analizine hemen ulaştım. Daha sonra testi özel okullarında çevrimdışı yaptılar. IQ skorları tamamen aynıydı. "

Rachel Barrett
Rachel Barrett
Amerika Birleşik Devletleri