Çocuklar İçin IQ Testi

Herkes çocuğunun ne kadar akıllı olduğunu bilmek istiyor. Fakat bir çocuğun zekasını nasıl ölçebiliriz? İstihbarat bölümü bunun için genel kabul görmüş bir standarttır. Bir çocuğun IQ seviyesini öğrenmenin en iyi yolu, çevrimiçi seçkin sınavlardan geçmek!

Çocuklar İçin IQ Testi

IQ testimiz 6 ila 16 yaş arası çocuklar için uygundur. Tüm sorular, çocukların farklılıkları ve benzerlikleri tanıma, matematiksel ilerlemeleri belirleme ve niceliklerle mekansal ilişkilerle başa çıkma yeteneklerini test etmek için özel olarak tasarlanmış sözel olmayan maddelerden oluşmaktadır.

Çocuklara Özel Online IQ Testi

Araştırma yetenekli çocukların özellikle okulda başarılı olmadığını göstermiştir. Bunun ana nedeni, okul sistemimizin çocuklarımıza özelleştirilmiş öğrenme deneyimi sunmamasıdır. Nitekim, aşırı kalabalık sınıflar ve aşağılanmış öğretmenler, çocuklar arasında IQ düşüşünün kilit nedenlerinden biridir. Böyle bir durumda, ebeveynlerin çocuklarının yeteneklerini bilmeleri ve doğal armağanlarından yararlanmalarına yardımcı olma sorumluluğu çok önemlidir. Bu web sitesi bu ebeveynlerin ihtiyaçlarını karşılamaya adanmıştır. Bu web sitesi internette mevcut olan çocuklar için bilimsel olarak kanıtlanmış en doğru IQ testini sunmaktadır.

Çocuklar neden IQ sınavına girmeli?

Çocuğunuz yetenekli mi? Yoksa öğrenmede zorluk çekiyor mu? Üstün yetenekli çocukların genellikle okulda başarılı olmadıklarını söylemek genellikle zordur. Ve ortalama / yüksek performans gösteren çocuklar, öğrenmenin bazı yönlerinde güçlük çekiyor olabilir ancak bazılarında güçlü yanlarıyla gizlenmiş olabilir.

IQ testleri, çocukların yeteneklerinin kesin bir kişiselleştirilmiş ölçümünü sağlar. Buna dayanarak, ebeveynler çocuklarının potansiyellerini en üst düzeye çıkarmak veya engelli çocukları desteklemek için uygun adımları atmak için en uygun gelişim yolunu bulabilir. Bu nedenle, en iyi etkiler için IQ testlerinin erken yaşlardan itibaren alınması şiddetle tavsiye edilir.

Çocuğun IQ'su Nasıl Geliştirilir?

Mutlu çocukların, etkili ebeveynliklerin ve eğlenceli ailelerin ardındaki bilim hakkında önemli miktarda araştırma yapılmıştır. Ancak çocukları daha akıllı yapan parametrelerin belirlenmesi konusunda daha az araştırma yapılmıştır. Çocuk IQ'yu iyileştirebilir misiniz? Bir çocuğun zekasının gelişiminde yardımcı olabilir misiniz?

Kitap Okuma

Çocuklarınıza kitap okumak yerine, onlarla beraber kitap okuyun. Bağımsız öğrenme, yalnızca IQ geliştirme ile değil, aynı zamanda kendine güven, bağımsızlık ve inititatif alma ile de yarar sağlar.

Öz Disiplin

Tamam. IQ ile ilgili değil. Ancak hayatta başarılı olmak için önemli bir faktör. Düzinelerce çalışma iradenin bireysel başarı için en önemli kilit taş alışkanlığı olduğunu göstermektedir.

Egzersiz

Sağlıklı olmak, çocukların öğrenme yeteneğini arttırır. İyi bir alıştırmadan sonra, çocuklar% 30 daha hızlı yeni kelimeler edinirler. Beyin büyümesi için kan ister, egzersiz bu kanı sağlar. Sade ve basit.

Müzik Eğitimi

Müzik gruplarındaki çocuklar, tam ölçekli IQ'da daha büyük artışlar sergiliyor. Etki, müzik öğreniminin IQ ve yüksek akademik başarı ile ilişkilendirilmesi için yeterince önemlidir.

Kaliteli Uyku

Araştırmalar, bir saatlik uyku kaybının altıncı sınıf öğrencisi beynini dördüncü sınıf öğrencisinin beynine dönüştürdüğünü gösteriyor. İki yıllık bilişsel gelişim kaybı. Çocuklarınızın rahat bir uyku ortamına sahip olduklarından emin olun.

Çevre Etkeni

İyi bir mahallede yaşamak, iyi okullara gitmek ve çocuklarınızın iyi çocuklarla takıldığından emin olmak büyük bir fark yaratabilir. Okulda daha iyi notlar almanın en iyi yolu, akıllı çocuklarla arkadaş olmaktır.

Çocuğunuz Özel Yetenekli Olabilir! Farkında mısınız?

Dünyanın en popüler bilişsel değerlendirme testlerinden olan Culture Fair IQ Testi sertifikalı uzman psikologlar tarafından hazırlanmıştır.

Çocuklar için zeka testi nasıl çalışır?

Bu web sitesinde, yeni problemleri analiz etme yeteneğini test eden (yani geçmişteki bilgiler olmadan), bu problemlerin temelini oluşturan kalıpları ve ilişkileri tanımlayan akışkan akıl yürütme testi kullanıyoruz. Bu, tüm bilimsel problem çözme, örneğin bilimsel, matematiksel ve teknik problem çözme için gereklidir. Bu nedenle, çocuğun akademik performansını öngörmede önemli ölçüde yardımcı olacaktır.

1

Çocuklar için IQ testi 30 soru içerir ve 45 dakika sonra otomatik olarak puanlanır.

2

Çocuğunuz bir soruya iki mantıksal cevap bulursa, en basit cevabı seçmelidir.

3

Yanlış cevaplar sonucunu etkilemez, bu yüzden tüm soruları cevaplamaya çalışmalıdır.